Oddział Pediatryczny
ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

Oddziałem kieruje:
Ordynator - lekarz Elżbieta Matuszewska – Woźnica

Oddziałowa – Marzanna Jesion


Kontakt:
Sekretariat – (46) 864 96 62
Gabinet Lekarski – (46) 864 96 60
Pokój pielęgniarek – (46) 864 96 51

e-mail: k.janiak@szpitalsochaczew.pl
          


Liczba łóżek – 28


Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

W oddziale leczone są dzieci w wieku od 0 do 18 roku życia. Oddział Pediatryczny liczy 28 łóżek w 16 salach. Wnętrza sal są przyjazne małym pacjentom – kolorowe, z namalowanymi na ścianach motywami z bajek.

Oddział Pediatryczny zapewnia kompleksową opiekę nad dzieckiem dzięki współpracy z Pododdziałem Neonatologicznym.

Oddział Pediatryczny wraz z Pododdziałem Neonatologicznym otrzymały tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” przyznany przez WHO i UNICEF.

Oddział ma łatwy dostęp do posiadanej przez szpital nowoczesnej aparatury diagnostycznej, co przyspiesza i ułatwia diagnostykę i leczenie, oraz skraca czas pobytu dziecka w szpitalu.

Oferuje pełen zakres badań diagnostycznych i leczenia dzieci w wieku od 0-18 roku życia w zakresie I poziomu referencji.

Zapewniamy również konsultacje specjalistyczne z zakresu innych dziedzin medycyny: chirurgii dziecięcej, neurologii dziecięcej, kardiologii dziecięcej, psychologii dziecięcej, laryngologii, okulistyki i dermatologii.

Zapewniamy ciepły klimat, życzliwość oraz domowe warunki pobytu. Pacjent naszego oddziału – to dziecko – stąd potrzeba otoczenia go wszechstronną opieką zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego jedno z rodziców lub opiekun mają pełne prawo do przebywania całą dobę z dzieckiem w oddziale, celem zaspokojenia jego potrzeb miłości i bezpieczeństwa.
Zapewniamy opiekunom odpłatne łóżko i wyżywienie, a także dostęp do korzystania z odrębnej kuchenki oraz urządzeń sanitarnych.

Hospitalizowane dzieci mają również do dyspozycji przestrzenną kolorową bawialnie oraz salę szkolną, w której mali pacjenci spędzają czas na zajęciach edukacyjno- rekreacyjnych prowadzonych przez pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

W oddziale funkcjonuje „TELEFON DO MAMY” sponsorowany przez Telekomunikację S.A.

Bogata wiedza i doświadczenie zawodowe kadry lekarskiej oraz jakość usług pielęgniarskich sprawiają, że Oddział zapewnia wysoki poziom usług, o czym świadczy zadowolenie naszych pacjentów i ich rodziców (wyniki ankiet satysfakcji).

Odział Pediatryczny spełnia wymagania i posiada akredytację ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji lekarskich.


Godziny wydawania posiłków

• śniadanie: 8:30 - 9:00
• drugie śniadanie: 10:00 -10:30
• obiad: 12:30 - 14:00
• podwieczorek: 16:00 -16:30
• kolacja: 18:00


Godziny wydawania wypisów

• po godz. 14.00 w dniu wypisu w sekretariacie oddziału


Odwiedziny i kontakt z rodziną

Odwiedziny chorych odbywają się codziennie w godzinach 11.00 – 19.00.

Odwiedzający powinni okrycia wierzchnie zostawić w szatni szpitalnej. Odwiedzający nie powinni siadać na łóżkach ani przebywać w innych pomieszczeniach szpitalnych oddziału. Nie należy przynosić pacjentom potraw i płynów bez uzgodnienia z lekarzem prowadzącym lub Ordynatorem.


Informator dla Pacjenta

Informator dla pacjenta