Oddział Ginekologiczno-Położniczy
ODDZIAŁ GINEKOLOGICZNO - POŁOŻNICZY

Oddziałem kieruje:
p.o. Ordynatora - lekarz Krzysztof Gawroński

Oddziałowa – Danuta Gańko

Kontakt:
Sekretariat – (46) 864 96 33
Gabinet Lekarski – (46) 864 96 30
Dyżurka położnych (odcinek ginekologiczny) – (46) 864 96 31
Dyżurka położnych (odcinek położniczy) – (46) 864 96 32
Sala porodowa- (46) 864 96 34


Liczba łóżek: 30

Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

Oddział dysponuje 16 łóżkami ginekologicznymi i 14 łóżkami położniczymi w systemie Rooming-in, które znajdują się w salach 1-, 2 osobowych i sale 3- osobowe z oddzielnymi węzłami sanitarnymi, ponadto wyodrębniono oddzielny blok porodowy i salę I-go okresu porodu.
W skład bloku porodowego wchodzi sala operacyjna do cięć cesarskich i sala porodowa z 3 stanowiskami. W ramach oddziału wyodrębniono też salę umożliwiającą odbywanie porodów rodzinnych w kameralnych warunkach. Możliwy jest pełen monitoring ciąży (USG, KTG przed- i śródporodowe, amnioskop).

W skład oddziału wchodzą pomieszczenia zapewniające komfort, intymność oraz poczucie bezpieczeństwa naszym pacjentkom. Kobietom rodzącym w naszym Szpitalu staramy się stworzyć takie warunki, aby poród, a także okres wczesnego połogu był przez nie wspominany jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w ich życiu. Stawiając sobie za nadrzędny cel zdrowie i dobro osób korzystających z usług medycznych świadczonych w oddziale ginekologiczno - położniczym stosujemy metody diagnostyczne i terapeutyczne zgodne z najnowocześniejszymi standardami, zapewniając jednocześnie poczucie bezpieczeństwa wszystkim leczonym kobietom. Jednym z bardzo ważnych celów medycznych jest walka z bólem i stresem przy porodzie.

Pacjentki Oddziału otoczone są całodobową opieką lekarza ginekologa - położnika, lekarza pediatry, anestezjologów oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Cierpliwy, bardzo życzliwy i fachowy personel oddziału pomaga położnicy, służy radą, wspiera w trudnych chwilach oraz zachęca do samodzielnej opieki nad dzieckiem, oczywiście z pomocą i pod czujnym okiem personelu.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy posiada certyfikat „Szpital Przyjazny Dziecku”, co wiąże się, że od pierwszych chwil dbamy o nawiązanie wyjątkowej więzi miedzy matką i dzieckiem, bezpośrednio po porodzie dziecko kładzione jest na piersiach mamy, przez cały pobyt w Szpitalu, promowane jest karmienie piersią. Dodatkowo od wielu lat położnictwo funkcjonuje w systemie „rooming – in” w ramach, którego noworodek przebywa razem z matką w jednej sali od porodu do wypisu.

W oddziale ginekologicznym przebywają pacjentki ze schorzeniami kobiecego narządu rodnego, gdzie prowadzone jest leczenie zachowawcze i operacyjne, przy czym wykonywany jest pełen profil operacji ginekologicznych oraz uro-ginekologicznych w przypadkach ostrych oraz planowanych.
Lekarze specjaliści mają możliwość świadczenia kompleksowych usług medycznych dzięki kontynuacji leczenia w poradni specjalistycznej.

Doświadczenie nasze, a w szczególności zebrane od pacjentów opinie dowodzą, iż kontynuacja podjętego leczenia w warunkach ambulatoryjnych pod opieką znanego pacjentkom zespołu lekarskiego, położniczego i pielęgniarskiego, stwarza im poczucie większego bezpieczeństwa i komfortu.


Odwiedziny i kontakt z rodziną

Oddział Położniczy - odwiedziny odbywają się w godzinach: 11.00 – 19.00.

Ze względu na dobro matki i noworodka w pierwszej dobie po porodzie do Sali wchodzi tylko jedna osoba bezwzględnie zdrowa

Oddział Ginekologiczny – odwiedziny odbywają się codziennie w godzinach:
11.00 – 19.00

Odwiedzający powinni okrycia wierzchnie zostawić w szatni szpitalnej, gdzie dodatkowo powinni zaopatrzyć się w fartuchy ochronne. Odwiedzający nie powinni siadać na łóżkach ani przebywać w innych pomieszczeniach oddziału. Nie należy przynosić pacjentom potraw i płynów bez uzgodnienia z lekarzem prowadzącym lub Ordynatorem.

Po porozumieniu z lekarzem prowadzącym i pielęgniarką możliwa jest pomoc i współpraca najbliższych w pielęgnacji, rehabilitacji (zmiana pozycji ciała, ćwiczenia ruchowe w łóżku i poza łóżkiem, ćwiczenia oddechowe, oklepywanie) oraz aktywna pomoc w czasie karmienia szczególnie chorych leżących.


Informator dla Pacjenta

Informator dla pacjenta