Oddział Rehabilitacji Dziennej
ODDZIAŁ REHABILITACJI DZIENNEJ

Lekarz Oddziału Rehabilitacji Dziennej po ocenie stanu zdrowia pacjenta dokonuje kwalifikacji do leczenia rehabilitacyjnego na podstawie skierowania i aktualnej dokumentacji medycznej

Termin konsultacji ustalić można osobiście bądź telefonicznie w Rejestracji Ogólnej Szpitala pod numerem tel. (46) 864 97 00

Pacjenci przyjmowani są ze skierowaniem od lekarza specjalisty. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji przebytych chorób, zdjęć RTG i wyników badań laboratoryjnych.


Kierownik Działu Rehabilitacji:
mgr Marianna Kalisiak


Kontakt:
Kierownik – (46) 864 97 20
Oddział – (46) 864 96 50


Liczba miejsc pobytu dziennego – 60


Możliwości diagnostyczne i lecznicze:

Oddział Rehabilitacji Dziennej udziela świadczeń polegających na kompleksowej rehabilitacji wielonarządowej, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych (po urazach, po zabiegach operacyjnych, w przypadkach schorzeń przewlekłych), neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych.

W ramach świadczeń wykonywane są: kompleksowa rehabilitacja - fizjoterapia, badania diagnostyczne oraz świadczenia towarzyszące.

Czas trwania rehabilitacji ogólnoustrojowej w oddziale dziennym wynosi od 3 do 6 tygodni, przez 5 dni w tygodniu, nie mniej niż 5 zabiegów dziennie u każdego pacjenta.


Oddział Rehabilitacji Dziennej składa się z:

• Sal gimnastycznych do kinezyterapii wyposażonych w UGULe
• Gabinety fizykoterapii, które świadczą usługi między innymi w zakresie:
- magnetoterapii
- krioterapii;
- laseroterapii


W Oddziale Rehabilitacji Dziennej udzielane są:

• Porady lekarskie;
• Zabiegi fizjoterapeutyczne dostosowane do stanu klinicznego pacjenta;
• Indywidualne zajęcia z pacjentem, w zależności od jego stanu zdrowia.


Oferujemy bardzo szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych wykonywanych na nowoczesnej atestowanej aparaturze i sprzęcie.

Zadbaliśmy również o stronę estetyczną naszego Oddziału, zapewniając choremu dobre samopoczucie oraz sale do wypoczynku pomiędzy zabiegami.

Oddział Rehabilitacji Dziennej zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę z dużym doświadczeniem zawodowym popartym licznymi kursami i szkoleniami w zakresie nowoczesnych metod rehabilitacji. Również w opinii pacjentów Zespół rehabilitacyjny jest bardzo dobrze oceniany, o czym świadczą składane podziękowania za fachową, ofiarną i życzliwą opiekę.